درباره سایت آسمان الکترونیک

با عرض سلام و خوش آمد گویی به شما کاربر سایت آسمان الکترونیک بالاخره پس از مدت ها تامل تصمیم گرفتم که سایت آسمان الکترونیک رو تاسیس کنم . هدف من از تاسیس این سایت کمک به رشد سطح علمی و فنی شما و در نتیجه رشد صنعت کشور است .

همه شما میدونید که ما در کشور خودمون برای پیشرفت صنعت به دو مقوله علم و عمل در کنار هم نیاز داریم و عدم وجود یکی از آنها در حقیقت یعنی توقف. به نظر من علومی که در دانشگاه‌ها تدریس می شه باید مطابق با نیاز کشور باشه تا صنعت با کمک علم  پیشرفت کنه و به مرور زمان خودکفایی لازم رو برای تولید ملی به دست بیاره .

داستان من …..

من محمد علی  سالم نژاد هستم که تحصیلات خودم رو در رشته مهندسی برق( گرایش الکترونیک) گذرانده ام. در دوران دانشجویی خیلی تلاش کردم که درک خاصی از صنعت پیدا کنم و رابطه ای بین  دانشگاه و صنعت در ذهن  خودم برقرار کنم ولی از آنجا که در دانشگاه های کشور تقریبا هیچ رابطه ای با صنعت نیست من هم می تونستم مثل سایر دانشجویان فقط یک سری دروس تئوری رو بگذرانم و در آخر فقط مدرک کارشناسی خودم رو بگیرم و تمام….  .

ولی من برخلاف سایر دوستانم تصمیم گرفتم در کنار دروس تئوری دانشگاه   مهارتهای فنی رو یاد بگیرم ، که بعد از این تصمیم مهم در زندگی ام  با پرسش و پاسخ های مداوم از اساتیدی که در صنعت بودند در مرحله اول به میکروکنترلرها هدایت شدم و در دو زمینه  میکروکنترلر avr و fpga مهارت نسبی پیدا کردم . بعد از آن به دنبال لحیم کاری قطعات مختلف مثل قطعات DIP، SMD و BGA رفتم و پروژه‌های مختلفی رو از این طریق انجام دادم.

 مهمترین مهارتی که در این زمان یاد گرفتم طراحی PCB بود 

من در طول دانشگاه کلیدی ترین مهارتی که یاد گرفتم طراحی PCB با نرم افزار آلتیوم دیزاینر بود. طراحی برد مدارچاپی با نرم افزارهای متفاوتی انجام می شه که تخصصی ترین نرم افزار آلتیوم دیزاینر است که  هر مهندس برق باید کار با این نرم افزار رو یاد بگیره . کار با این نرم افزار درک همه جانبه ای از  اصول مهندسی برق رو نیاز داره . از این رو تصمیم گرفتم که سایت آسمان الکترونیک رو با آموزش طراحی PCB با نرم افزار آلتیوم دیزاینر شروع کنم و محصول اول سایت رو با نام دوره مقدماتی تکنیک های طراحی pcb  منتشر کردم . به شما توصیه میکنم برای ورود به دنیای الکترونیک این دوره رو حتما مشاهده کنید .

 

انجمن تخصصی کار با نرم افزار آلتیوم دیزاینر:

در این راستا تصمیم گرفتم انجمن تخصصی کار با نرم افزار آلتیوم دیزاینر رو تاسیس کنم که شما کاربران عزیز سوالات خودتان را پرسیده و با تعاملاتی که انجام می شه مهارت های خودتان را در این زمینه گسترش دهید . من هم آموزش های زیادی  در سایت قرار میدهم که حاصل تحقیقات و تجربیات خودم هستند و بدون شک بسیاری از آنها تجربی به دست آمده و در هیچ دانشگاهی آموزش داده نمی شود .

 

ترفند های آلتیوم دیزاینر

بخش دیگری در سایت قرار گرفته با نام ترفندهای آلتیوم دیزاینر که مطابق با نیاز شما عزیزان در سایت قرار میگیره . این بخش با توجه به سوالات  پیشنهادات و نیازهای شما تکمیل میشه . به این صورت که شما میتونید از طریق فرم موجود در قسمت تماس با ما و یا پرسش و پاسخ در انجمن ، نظرات و سولات خودتون رو به ما اعلام کنید تا مطابق با خواسته شما مطالب آموزشی خاصی رو در قالب مقاله یا ترفند های آلتیوم در سایت قرار دهیم .

سخن آخر….

در اخر از همراهی شما عزیزان با نظرات و پیشنهادات ارزشمندتان سپاسگزارم .  امیدوارم که از طریق این سایت آموزشی بتونم رسالتم رو در زمینه گسترش علم الکترونیک به درستی انجام بدم و  تا هر زمان که با هم هستیم با کمک هم سطح علمی و فنی خودمون رو ارتقا بدیم و به پیشرفت کشور کمک کنیم .